Jak hartuje się elektorat

Jak hartuje się elektorat

11.09.2017
Czyta się kilka minut
Programy informacyjne to tylko szpica. Cała ramówka TVP ma przenosić widzów w alternatywną rzeczywistość.
MAREK TROJANOWSKI
C

Codziennie o 19.30 blisko dwa miliony Polaków oglądają raport z oblężonej twierdzy. Twierdzy broni silny rząd, dbający o dobrobyt i bezpieczeństwo mieszkańców. Rząd ma zawsze rację i odnosi same sukcesy, dlatego właśnie nieustannie atakują go wrogie siły: ze wschodu Rosja, z zachodu Niemcy (znacznie gorsi), a zza oceanu miliarder George Soros. Regularne ataki przypuszcza też Unia Europejska, zachęcana przez wrogów wewnętrznych: „totalną” opozycję, postkomunistów i organizacje pozarządowe. Oblężenie trwa już prawie dwa lata, ale twierdza się nie poddaje. Rządzący i rządzeni są niezłomni jak czczeni przez nich bohaterowie, a siły do walki dodaje im gorliwie praktykowana wiara.

Teleranek w IPN

Nadając ten raport, „Wiadomości” nadają ton całej telewizji publicznej. Ten sam przekaz prezentowany jest na różnych antenach i w różnych programach, od publicystycznych po...

18876

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zdarza mi się oglądać TVP tak raz w miesiącu, jak mam zbyt niskie ciśnienie ;-)

Jedynym sukcesem TVP jest to, że więcej czytam prasy :) dobrej prasy a nie jakichś tam gadzinówek pokroju GP i podobnych z prawa i lewa

Adamczyk, który nocami zapija swojego mola w klubie na Służewiu, dodam; współczuje im, naprawdę bo byli to fajni ludzie (Holecka, Ziemiec). I dali sie zapędzić w kozi róg, tylko dlatego ze umieją sie przeżegnać. A nasi władcy do niedawna nie umieli.. Jestem wierząca, i naprawdę szanuję nasz Kościół, choć tylko niektórzy księża sa dla mnie autorytetem, ale to dupolizostwo pod wezwaniem Małego jest straszne. Małego, który w życiu nie był wierzący, tylko wie ze jedynie powołując się na hasła wiary, katolicyzmu, znajdzie poparcie. trzeba przyznać - strateg doskonały.

świetny artykuł pani Kalino, dzieki

Nie ogladam

Czasem (głównie podczas reklam) przełączę program na TVP i czuję się jakbym oglądał Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza.

A nasi kapłani słuchają, ogladają i popierają z ambony, utwierdzając lud w jedynej, słusznej prawdzie. Ciekawe, gdzie podziała się ich inteligencja?

TVN mówi, że się wali a TVP, że kwitnie. Prawda leży gdzieś pośrodku. Brak rzetelnej dyskusji i uczciwej wymiany poglądów znamionuje obecnie nawet tak nobliwe tytuły jak Tygodnik Powszechny. Wystarczy wspomnieć choćby przypadek kornika drukarza. Strasznie to wszystko jednostronne było w Tygodniku. http://natemat.pl/210785,byly-lesnik-ujawnia-dokumenty-to-eko-terrorysci-najbardziej-przyczynili-sie-do-katastrofy-w-puszczy-bialowieskiej

nie pasujesz tu, po co ci to?? po co nerwy na tygodnik? sa inne gazety

Rozumiem, że to jest ( powinno być ) forum oderwanych od rzeczywistości, rzygających na Polskę antyklerykałów. A wracając do kornika: czy może jednak warto było wyciąć 29 zakażonych świerków w Puszczy Białowieskiej w roku 2007 roku, czy jednak rację mieli "ekolodzy", którzy zablokowali sanitarną wycinkę drzew ?

gospodarka, głupcy

Radykalizacja poglądów nie powinna równać się radykalizacji pojęć.Zaczynamy patrzeć na świat w sposób uproszczony:czarno-biały.Takie są tylko pojęcia , rzeczywistość jest bardziej plastyczna.I to jest dramat ,że TVN jest tabloidowy bo dziś sposób postrzegania świata jest skrótowy,memowy,ikonograficzny. Tweetowy , likeowy , skrótowo-emocjonalny. Na media narodowe też coraz mniej ludzi patrzy poważnie bo ślepy i głuchy czuje ,że coś śmierdzi. Śp. Władysław twierdził,że wystarczy być przyzwoitym. To akurat zawsze wydawało się najmniej opłacalne i co za tym idzie najmniej racjonalne.

Często jest tak, że ludzie przyzwoici są osobami równocześnie bardzo wrażliwymi. Dość łatwo nimi manipulować, a nawet gorzej - doprowadzać je do histerii. Setki tysięcy ludzi w Polsce jest autentycznie przerażonych, przekonanych, że sytuacja w kraju jest dramatyczna. Dotyczy to nawet niektórych księży katolickich.

Podobne teksty

Mateusz Matyszkowicz, Kalina Błażejowska
Kalina Błażejowska
Katarzyna Janowska, Przemysław Wilczyński

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]