Reklama

Do czorta z postanowieniami

Do czorta z postanowieniami

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
u

uwielbiam podsłuchiwać noworoczne postanowienia. Oczywiście sam niczego nie zwykłem sobie obiecywać. Już u zarania dziejów diabeł dokonał wyboru raz i na zawsze. Klamka zapadła. Dlatego też czart nigdy nie zbacza z obranego szlaku. Nie stygnie w zapale. Nie zniechęca się ani nie cierpi na zawodowe wypalenie. Co innego mizerne istoty ludzkie… Chwiejne i rozedrgane, bez przerwy rozdarte sprzecznymi pragnieniami. Zamiast zrobić krok naprzód – człek stawia dwa w tył, trzy w prawo, cztery na skos, pięć w lewo i obraca się o 180 stopni. A potem stoi jak baran, bo się zgubił i nie wie, dokąd leźć.
Na dodatek wielu z naszych podopiecznych przypisuje różnym datom magiczne niemal znaczenie. Dlaczego niby najlepszym dniem, żeby zmienić życie, ma być akurat pierwszy dzień stycznia? Dla diabła każdy dzień jest dobry do kuszenia. Poniedziałek albo czwartek? Ganz egal. Piątek,...

3674

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

W kwestii poruszonej tu skuteczności kuszenia to polecam "Katedre w piekle" Waldemara Łysiaka :)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]