Reklama

Dionizjades Dudy

Dionizjades Dudy

18.05.2020
Czyta się kilka minut
A

Andrzej D. zrobił hip-hopowi to, co od kilku lat robił konstytucji. Mane, tekel, fares i pozamiatane. Reszta jest niema, nie ma co zbierać, reszty nie trzeba. Reakcja środowiska polskiego rapu jednoznacznie świadczy o końcu historii. Fukuyama, szaranagajama, amen. Andrzej D. jest czarnym łabędziem polskiej wokalistyki i musimy uczcić ją minutą głuchej ciszy, ona się już nie podniesie, no future.

Jednakowoż Hot16Challenge MC Prez posiada dwa aspekty: formalny i treściowy, czyli wykonawczy i liryczny. Co do aspektu performatywnego, jaki jest Duda, każdy widzi. Widać, że dawno nie był na nartach. Gdzie byli doradcy, żeby odradzić? Nie powinien robić takich rzeczy nawet po cichu, a co dopiero z dźwiękiem. Jak mawia Magda Gessler: kwestia smaku, po prostu.

Ale, ale, są jeszcze słowa, słowa, słowa, na początku było słowo. I tu się robi naprawdę creepy....

2617

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]