Reklama

Debata orłopodobna

Debata orłopodobna

15.11.2011
Czyta się kilka minut
Posłusznie melduję, panie redaktorze, że niezbyt się nadaję do komentowania ogólnonarodowej dyskusji, czy piłkarska reprezentacja Polski ma grać - jak było dotąd - z orzełkiem na piersi, czy jedynie z logo PZPN.
N

Niezbyt się nadaję, bo jako kibic wiem, że podobne "godłopodobne" loga znajdują się na koszulkach większości reprezentacji świata i że problem tożsamości tych reprezentacji jest o wiele bardziej złożony (wiąże się z wielokulturowością poszczególnych krajów, ale też, nie ukrywajmy, z polityką "transferową" ich federacji, załatwiających obywatelstwo zawodnikom niemającym szans na grę w krajach swojego urodzenia). Owszem, lubię symbole, i owszem, lubię debaty wokół symboli (pod warunkiem, że nie kończą się nałożeniem na debatujących nakazu milczenia, oczywiście...). Gdyby pan redaktor zapytał mnie, czy chciałbym, żeby reprezentacja nadal grała z orzełkiem na piersi, odpowiedziałbym pozytywnie, a wybierając się na mecz, zamiast repliki nowej koszulki przywdziałbym raczej którąś ze starych, np. z 1974 albo 1982 roku. Dodałbym jednak, że orzełek na piersi - podobnie jak np. krzyż...

1359

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]