Reklama

Czy diabeł może być zbawiony i kilka innych pytań

Czy diabeł może być zbawiony i kilka innych pytań

22.05.2006
Czyta się kilka minut
/fot. D. Węgiel
K

Ks. Adam Boniecki: - Zdaję sobie sprawę, że tak liczne i wspaniałe grono zgromadziło się tu raczej nie ze względu na troskę o zbawienie diabła i na pewno nie ze względu na moją osobę. Kto chce mnie posłuchać, może o 18.30 w każdą niedzielę - kościół św. Floriana nie pęka wtedy w szwach. Powiedzmy jasno: przyszliśmy tutaj słuchać profesora Leszka Kołakowskiego. Dlatego będę się starał powściągnąć moją starczą gadatliwość i przede wszystkim oddawać głos Panu Profesorowi.

Temat spotkania jest zapożyczony przez Pana Profesora z książki Giovanniego Papiniego i dotyczy kwestii fundamentalnej: czy zło ludzkiego losu, cierpienia i upadki ujawnią kiedyś swój sens odkupicielski, gdy będzie można je oglądać ze stanowiska ostatecznego zbawienia?

Po co Bóg?

Ten temat jest dla mnie osobiście dosyć nieprzyjemny, bo...

27570

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]