Reklama

Czego słuchać u dentysty

Czego słuchać u dentysty

16.03.2010
Czyta się kilka minut
Ponieważ życie teatralne w Polsce zaczęło przypominać magiel, udałem się do dentysty. U stomatologa trudno nie skorzystać z dobrej okazji, by siedzieć cicho.
N

Nie to, żeby nie wydawać żadnych dźwięków - czasem przecież trzeba (w ramach nieuniknionej kooperacji) z wacikiem w ustach zareagować afirmatywnym zaprzeczeniem na rytualne "Zabolało?". We własnym interesie lepiej specjalisty nie denerwować, więc odpowiadamy "Eeeee!" - chwackim staccato z intonacją przeczącą. Nie ma co niuansować, nawet intelektualiści nie powinni w tym momencie dzielić włosa na czworo, niech sobie przypomną, że to nieodpowiedni fotel. U dentysty trzeba siedzieć ze starannie wypracowanym spontanicznym optymizmem. Żadnych gwałtownych ruchów.

Usta szeroko otwarte, oczy szeroko zamknięte... a uszy? Co robić z uszami? Dla mnie uszy są największym problemem u stomatologa. Dźwięki nie należą do najprzyjemniejszych, a wyobraźnia dorabia swoje. Przy dłuższych posiedzeniach można próbować zasnąć (udało mi się dwukrotnie), ale nie zawsze jest to...

3652

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]