Reklama

Czas na nawrócenie

Czas na nawrócenie

21.03.2016
Czyta się kilka minut
Jeden z posłów PiS wyraził nadzieję, że prezes Trybunału Konstytucyjnego się zreflektuje i rozpocznie współpracę z rządem. Mamy przecież „koniec okresu Wielkiego Postu”.
Marek Zając / Fot. Grażyna Makara
M

Możliwe są dwie interpretacje. Pierwsza: w rachunku sumienia pojawił się nowy grzech – brak współpracy z rządem. Druga: prezes TK powinien nawrócić się w ogóle – a współpracę z rządem potraktować jako wielkopostną pokutę. Coś jak post o chlebie i wodzie albo noszenie włosienicy. Która z interpretacji jest słuszna? O rozstrzygnięcie proszę najwyższe czynniki kościelne i państwowe. Skołowany człek nie wie, z czego się spowiadać, a Wielkanoc tuż-tuż! ©

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]