Reklama

Czas na nawrócenie

Czas na nawrócenie

21.03.2016
Czyta się kilka minut
Jeden z posłów PiS wyraził nadzieję, że prezes Trybunału Konstytucyjnego się zreflektuje i rozpocznie współpracę z rządem. Mamy przecież „koniec okresu Wielkiego Postu”.
Marek Zając / Fot. Grażyna Makara
M

Możliwe są dwie interpretacje. Pierwsza: w rachunku sumienia pojawił się nowy grzech – brak współpracy z rządem. Druga: prezes TK powinien nawrócić się w ogóle – a współpracę z rządem potraktować jako wielkopostną pokutę. Coś jak post o chlebie i wodzie albo noszenie włosienicy. Która z interpretacji jest słuszna? O rozstrzygnięcie proszę najwyższe czynniki kościelne i państwowe. Skołowany człek nie wie, z czego się spowiadać, a Wielkanoc tuż-tuż! ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Były dziennikarz, publicysta i felietonista „Tygodnika Powszechnego”, gdzie zdobywał pierwsze dziennikarskie szlify i pracował w latach 2000-2007 (od 2005 r. jako kierownik działu Wiara)....

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Gdyż-albowiem konia z rządem temu, kto przekona pana Kaczyńskiego do pana Rzeplińskiego :)
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]