Reklama

Ćwierć wieku i co dalej?

Ćwierć wieku i co dalej?

09.06.2014
Czyta się kilka minut
Obchody ćwierćwiecza wolności zdominował Barack Obama. Bardzo nas chwalił, co każdy lubi.
G

Gdyby prezydent Stanów Zjednoczonych nie przyjechał, święto minęłoby na historycznym samochwalstwie. A także na wzajemnych miałkich pretensjach. Nie było odpowiedzi na pytanie: „Co dalej?”, bo ewidentnie po wejściu do NATO i UE brakuje nam wielkiego projektu, pozostającego poza bieżącym politycznym sporem.
Ten stan chciał przełamać prezydent, występując przed Zgromadzeniem Narodowym. Historyczną część przemówienia skrócił, a skupił się na wyzwaniach przyszłości. Wymienił zagrożenia demograficzne, konieczność innowacji gospodarki, uniknięcia pułapki średniego dochodu. Proponował zacząć poważną dyskusję na temat wprowadzenia waluty euro. Podkreślał, że brak rozstrzygnięcia w tych kwestiach skazuje Polskę na wieczne pozostawanie w drugiej lidze.
Trudno było nie dostrzec, że Bronisław Komorowski wykorzystał w orędziu raport prof. Jerzego Hausnera i jego zespołu. Bardzo ważny...

2447

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]