Reklama

Cukierkowy smutek

Cukierkowy smutek

08.12.2009
Czyta się kilka minut
Jak wyobrażamy sobie miłość? Czy jest ona kwestią przeznaczenia, czy przypadku?
A

Amerykańskie filmy spoza głównego nurtu pojawiają się u nas zbyt rzadko. Jeśli w ogóle wejdą do dystrybucji, bywają przebierane za komedie i wyświetlane przez chwilę w multipleksach. Przechodzą bez echa, chociaż zasługiwałyby na więcej uwagi niż niejeden nowy film polski. Często robione przez względnie młodych ludzi dla takich samych odbiorców, mają ładną narrację, zdjęcia, muzykę. Opowiadają w sposób przyjemny o rzeczach nieprzyjemnych, czy to będą konflikty rodzinne ("Mała miss"), schizofrenia ("Donnie Darko"), czy życiowe niespełnienie ("Rodzina Savage"). Kolejnym takim dziełem jest "500 Days of Summer" Marca Webba, które po dobrym przyjęciu na Warszawskim Festiwalu Filmowym wchodzi do naszych kin. Nie dajmy się zmylić promocji, film pod tytułem zmienionym na "500 dni miłości" ma niewiele wspólnego z komedią romantyczną. Ofiarą podobnej kastracyjnej promocji stało się...

4261

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]