Reklama

Ładowanie...

Cukierkowy smutek

08.12.2009
Czyta się kilka minut
Jak wyobrażamy sobie miłość? Czy jest ona kwestią przeznaczenia, czy przypadku?
A

Amerykańskie filmy spoza głównego nurtu pojawiają się u nas zbyt rzadko. Jeśli w ogóle wejdą do dystrybucji, bywają przebierane za komedie i wyświetlane przez chwilę w multipleksach. Przechodzą bez echa, chociaż zasługiwałyby na więcej uwagi niż niejeden nowy film polski. Często robione przez względnie młodych ludzi dla takich samych odbiorców, mają ładną narrację, zdjęcia, muzykę. Opowiadają w sposób przyjemny o rzeczach nieprzyjemnych, czy to będą konflikty rodzinne ("Mała miss"), schizofrenia ("Donnie Darko"), czy życiowe niespełnienie ("Rodzina Savage"). Kolejnym takim dziełem jest "500 Days of Summer" Marca Webba, które po dobrym przyjęciu na Warszawskim Festiwalu Filmowym wchodzi do naszych kin. Nie dajmy się zmylić promocji, film pod tytułem zmienionym na "500 dni miłości" ma niewiele wspólnego z komedią romantyczną. Ofiarą podobnej kastracyjnej promocji stało się...

4261

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]