Reklama

Constans

Constans

11.03.2019
Czyta się kilka minut
Po wyborze nowej prezydent Gdańska telewizja pana Jacka pozostaje niezmienna, można by napisać: trwa.
T

Trwa niezłomnie przy pryncypiach, imponderabiliach śmiało i wizjonersko, ale zarazem i wściekle pragmatycznie zarysowanych przez szefa: „Ciemny lud to kupi”. Dlatego ostatnio postawiono na transmisję z trójmiejskiej Biedronki. Mam nadzieję, że nie jest to jednorazowy wyskok, że trend się utrzyma i z czasem wyprze inne programy TVP – może z wyjątkiem „Korony królów”, której nie chciałbym utracić, o ile jeszcze idzie. Biedronek ci w Polsce dostatek, i z pewnością sporo się w nich dzieje, zwłaszcza przy kasach. Myślę nawet, że jeden kanał może nie wystarczać, nawet dwudziestoczterogodzinnie. Na szczęście są wolne niedziele, wtedy TVP może transmitować miesięcznice, które wyewoluują w tygodnice. W święta państwowe będą mrożące krew w żyłach relacje z familijnych marszów wyklętej niepodległości i powtórki śląskich szczytów klimatycznych, ewentualnie blisko­wschodnich szczytów wszystkiego...

2318

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]