Reklama

Co to ma wspólnego z demokracją?

Co to ma wspólnego z demokracją?

30.10.2005
Czyta się kilka minut
Zgadzam się, że wyczyny polskich polityków nie tak bardzo różnią się od popisów ich zachodnich kolegów, ale to niczego nie tłumaczy albo tłumaczy na zasadzie, że skoro mój sąsiad ukradł samochód, to dlaczego ja bym miał nie ukraść.
W

Wiemy, że stan demokracji w dzisiejszym świecie jest kiepski, ale politycy sterowani przez media przyczyniają się walnie do tego. Media bowiem przede wszystkim judzą albo zupełnie nie dbają o rzeczywiste zasady fair play w prowadzeniu debat czy prezentowaniu kandydatów. W miniony czwartek taki poważny błąd zdarzył się - skądinąd wyjątkowo obiektywnej - telewizji TVN, kiedy to postawiono dwa pytania o poparcie. Tuskowi o niechciane poparcie Jerzego Urbana, a Kaczyńskiemu o chciane poparcie polityczne Samoobrony z Lepperem na czele. To są zupełnie nierówno ważne sprawy i dziennikarze nie powinni tak mieszać. Zresztą Kaczyński wykorzystał to także bez przestrzegania zasad równowagi i sumienności. Ale cała ta kampania, a ponadto - lub nawet tym bardziej - kombinacje w Sejmie i przesunięcie powołania marszałka, nieznane targi o rząd i wszystko razem są tak dalekie od demokracji...

3839

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]