Reklama

Grzechy pierworodne

Grzechy pierworodne

11.12.2005
Czyta się kilka minut
Władzy spragnionym uczyń, by władza im poszła w smak. Tak śpiewał Bułat Okudżawa. Dokładnie tego można życzyć spragnionym władzy politykom PiS i stronnictw sojuszniczych: Samoobrony i LPR. Dziś, w świetle deklaracji liderów PiS, a przede wszystkim wynikających z nich decyzji, nie ulega wątpliwości, że partia braci Kaczyńskich od początku nie chciała koalicji z PO.
S

Szkoda słów na przypominanie oczywistości. Polska, według ponurej wizji Kaczyńskich, to układ spiskujących kryminalistów, skorumpowanych polityków, służb specjalnych i szemranych biznesmenów, co najmniej tolerowany przez PO. Dopiero moralna rewolucja, możliwa jedynie pod wodzą ludzi tak nieskazitelnych, wolnych od słabości i głęboko moralnych, jak Ludwik Dorn, Zbigniew Wassermann, Zbigniew Ziobro i sami Kaczyńscy, doprowadzi do ujawnienia, rozliczenia i wyeliminowania nieprawości, składających się na ostatnie 16 lat. III RP nie zasługuje na nic innego niż osądzenie i zastąpienie przez IV RP - dokończenie walki narodu polskiego o wolność i niepodległość.

Krótki kurs WKP(b)

Jednym z głównych budowniczych tej wymarzonej Polski jest Andrzej Lepper i inni populiści z Samoobrony - biznesmeni w konflikcie z prawem, którzy kupowali...

8451

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]