Reklama

Ładowanie...

Cicho

15.12.2006
Czyta się kilka minut
Ta sprawa w całości odbyła się na marginesie: uwagi społecznej, mediów, polityki. W tym mniej więcej czasie opinia publiczna cieszyła się powrotem siatkarskich mistrzów z Tokio, pan prezydent ich odznaczał, pan premier przyjmował na śniadaniu, zaraz potem był wielki jubileusz najpotężniejszej katolickiej rozgłośni radiowej w Polsce, a wierzchem biegła cały czas, w coraz nowych wznowieniach rozmów medialnych, wywiadów, śledztw i komentarzy najbardziej kompromitująca od czasu transformacji afera, daleko wykraczająca poza skandal obyczajowy w jednej z partii koalicyjnych.
N

Na przejęcie się faktem niepotrzebnej śmierci dwojga młodych policjantów - faktem, w którym wszystko od początku do końca budzić musi najgłębszy protest - nie było ani czasu, ani miejsca, ani sposobności...

Dziś, w chwili, gdy to piszę, do numeru mającego ukazać się w poniedziałek 11 grudnia, mija już tydzień od meldunku, że zaginęli. Razem z nieoznakowanym policyjnym wozem prawem kaduka wysłani w charakterze taksówki dla wysokiego dostojnika z MSW, który chciał się dostać do domu w Siedlcach. Podobno spóźnił się na pociąg... Potem dowiedzieliśmy się, że przed wyjazdem balował wraz z innymi dostojnikami z resortu i kiedy wsiadał do wozu, był po prostu spity. Dlaczego nie użył własnego samochodu służbowego - mało kto o to pytał. Tak samo jak o to, z kim balował (co objęte jest pono tajemnicą śledztwa). Wszystkie informacje na jego temat zmieniały się zresztą...

2318

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]