Reklama

Być prezydentem

Być prezydentem

11.12.2005
Czyta się kilka minut
Prezydent Rzeczypospolitej ma prawo ułaskawiać, kogo zechce, a ja z kolei mogę nie lubić, gdy ludzie siedzą w więzieniach. Bywają jednak ułaskawienia, które są pewnego rodzaju manifestacją.
J

Jeśli bowiem z długiej listy najróżnorodniejszych skazańców wybiera się na zakończenie dziesięcioletniej prezydentury po pierwsze, byłego zastępcę członka Biura Politycznego PZPR, który jako wiceminister spraw wewnętrznych III RP odpowiedzialny za policję wyjątkowo źle przysłużył się tejże policji; po drugie, byłego własnego ministra z prezydenckiej kancelarii, a później ministra spraw wewnętrznych, który dzięki gestowi Prezydenta nie zapłaciłby 8 tys. złotych kary - to odnajdujemy się w aurze partyjno-kupczykowskich powiązań i zobowiązań, czyli w czymś, z czym tak bardzo chcielibyśmy zerwać. I to nawet nie dlatego, że uwolniony Zbigniew Sobotka czy bogatszy o 8 tys. Ryszard Kalisz stanowią jakieś szczególne zagrożenie dla państwa, ale dlatego, że do oczywistych obowiązków Prezydenta RP należy dbanie o standardy naszego życia publicznego. W tej dziedzinie mamy akurat...

1041

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]