Reklama

Być jak seryjny morderca

Być jak seryjny morderca

23.11.2015
Czyta się kilka minut
Nieprzyzwoitość fabularnego debiutu Marcina Koszałki polega na złamaniu wszystkich reguł gry.
Kremer – bohater „Czerwonego pająka” Fot. Adam Golec / KINO ŚWIAT
T

To nie jest film, który chciałby się podobać, emocjonalnie angażować czy wzbudzać dreszcz ekscytacji, jak na przyzwoity thriller przystało. Autentyczna postać seryjnego mordercy Karola Kota, który grasował po Krakowie w połowie lat 60., w „Czerwonym pająku” zostaje rozszczepiona na dwie. Grający główne role Adam Woronowicz i Filip Pławiak fotografowani są w taki sposób, że często nie można ich odróżnić, a plakat reklamujący film przedstawia twarz, którą można by przypisać obu aktorom. Lecz ani samo rozdwojenie, ani żadne z powstałych w ten sposób lustrzanych odbić nie próbuje spełniać naszych oczekiwań. Weterynarz-zabójca od początku do końca pozostaje tak samo nijaki, zafascynowany nim nastolatek – tak samo niezdolny do przekroczenia najważniejszej granicy, napięcie zaś, jakie się między nimi wytwarza, pozbawione jest eskalacji czy finezyjnych wahnięć.

Karol Kremer snuje się...

4666

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]