Reklama

Bracia

Bracia

02.07.2012
Czyta się kilka minut
Kolejny raz Benedykt XVI upomniał się o taki zwykły, ludzki wymiar wiary.
U

Uczynił to w homilii wygłoszonej w uroczystość świętych Piotra i Pawła, podczas Mszy świętej połączonej z wręczeniem paliuszy nowym metropolitom. Nie mówił w niej wiele o hierarchii w Kościele – o strukturach i prawie, o stopniach i godnościach, o władzy i posłuszeństwie.

Mówił o braterstwie. Mówił o Piotrze i Pawle jako o dwóch braciach, na wiele sposobów ze sobą zjednoczonych – także męczeństwem, nieponiesionym wprawdzie w jednym dniu czy nawet roku, ale dla tego samego powodu (Powodu!): miłości do Chrystusa.

Dwóch Braci podarowanych przez Boga Rzymowi jako swoisty kontrapunkt w stosunku do innej pary braci stojących u początku Rzymu: Romulusa i Remusa. Piotr i Paweł – dani i zadani Rzymowi jako konkretny znak i fundament nowego początku, na nowo i rzeczywiście otwierający przed Wiecznym Miastem perspektywę wieczności – prawdziwej wieczności, jaką człowiek odnajduje w...

2314

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]