Reklama

Bój się Boga

Bój się Boga

03.09.2012
Czyta się kilka minut
Wydaje się, że sporym niedopatrzeniem w próbach budowania napięcia przez Jarosława Kaczyńskiego jest nieustające przezeń uświadamianie widzom, iż umierają oni ze strachu na myśl, że PiS obejmie niebawem władzę.
T

To się zdarza od lat i słychać o tym coraz częściej. W zeszłym tygodniu kilka razy ludzie PiS, bądź do tej partii zbliżeni emocją, wiarą, duchem i językiem, opowiadali o strachu powszechnym panującym wśród bliźnich. Bardzo często, jak to w języku polskim bywa, strach ów pada i jest blady, jednym słowem – jest to strach całkowicie standardowy, językowo i emocjonalnie znormalizowany. Ludzie lubią się bać, ale nie lubią się nudzić. Ileż razy można oglądać film „Mucha” albo „Mucha 3” i ile razy można się na tym filmie trząść ze strachu? Raz.

Rzecz jasna, Jarosław Kaczyński straszy tylko tych, do których ma niechęć. A reszta, która tego słucha? Ziewa. Kaczyński powinien chyba mówić do znudzenia, latami, że gdy zostanie premierem, będzie głaskał po główce każdego, kto ma na tę pieszczotę chęć. Winien na mitingach, zwłaszcza tych pod kościołami, głosić przez megafony, że on, Jarosław...

2656

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]