Reklama

Bohater naszych czasów

Bohater naszych czasów

20.10.2009
Czyta się kilka minut
Spektakularne podwójne zabójstwo, a teraz pościg za domniemanym zabójcą poruszają Litwinów. Jeszcze bardziej wstrząsnęło nimi podejrzenie, że zabici należeli do pedofilskiej siatki, której istnienie policja ignorowała. Zabójca, który sam wymierzył sprawiedliwość, stał się już cichym bohaterem narodowym.
D

Drasius Kedys: zimne, stalowe spojrzenie, atletyczna budowa ciała. Imię nie bez znaczenia: "drasus" to po litewsku "odważny". Od kilkunastu dni w krajach bałtyckich jego imię jest na ustach wszystkich. Mówią o nim media w Polsce, Rumunii, Hiszpanii czy Szkocji.

Mściciel z Kowna

Znamy podobne historie: zdesperowany ojciec, doprowadzony do ostateczności przez nieudolność stróżów prawa i bezkarność przestępców, sam postanawia wymierzyć sprawiedliwość. W kinie kimś takim był Charles Bronson w kolejnych sequelach "Życzenia śmierci" albo Marek Kondrat w "Prawie ojca". Jednak historia litewska dzieje się naprawdę i wszystko tam jest prawdziwe - i gwałt, i morderstwa, i rozpacz. I wciąż nie znamy zakończenia. Choć happy endu nikt się nie spodziewa.

W październikowy poranek w spokojnym zwykle centrum Kowna padły...

9647

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]