Reklama

Bóg w komórce

Bóg w komórce

01.09.2009
Czyta się kilka minut
Tu mówi Bóg. Nie mogę teraz odebrać telefonu. Proszę zostawić wiadomość lub zadzwonić później. Kto wie, może dostaniesz odpowiedź".
A

Akcja holenderskiego artysty Johana van der Donga ma na celu "zmierzenie się z rytuałem". Twórca gorącej linii do Boga zauważa bystro, że współcześni ludzie żyją w pośpiechu, w związku z tym proponuje im nową, lepszą wersję kontaktu z Najwyższym. Wersję rytuału instant. "To poważne dzieło sztuki" - konkluduje van der Dong.

Podobno poważne dzieło sztuki cieszy się ogromnym zainteresowaniem, telefoniczne łącza wręcz się przegrzewają, jak na hotline przystało. Od marca ludziska zostawiają wiadomości, prośby i dezyderaty w trybie 24/7, ponieważ Bóg jest wszędzie i zawsze pod ręką (wyposażoną w telefon komórkowy). Rzecz jasna, pewnym felerem całego przedsięwzięcia może zdawać się fakt, że zdaje się nikt jeszcze nie dostał odpowiedzi, ale przecież to immanentna cecha całej zabawy w Boga w komórce. Pustej komórce. Nie oddzwoni. Wyszedł na taras - wróci zaraz. Jeśli...

2287

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]