Reklama

Wynalazcy

Wynalazcy

11.07.2016
Czyta się kilka minut
Ze zdumieniem odkrywam oczywistą oczywistość: że tylko ode mnie zależy, komu dam dostęp do swojej głowy.
Fot. Marek Szczepański dla „TP”
Szymon Hołownia / Fot. Marek Szczepański dla „TP”
C

Cudowne zmiany w naszym krajowym i międzynarodowym otoczeniu zaszły tak daleko, że aby nie dostać migotania komór podczas rytualnego przewijania facebookowej ściany (to takie coś, na czym wyświetlają się refleksje i doniesienia znajomych), musiałem zacząć brać leki. Podczas gdy oglądani na publicznej scenie ludzie jakby się sprzysięgli, by dowieść, że potrafią zniszczyć absolutnie każdą budowlę, sprostytuować każdą wzniosłą ideę i śmiertelnie poróżnić między sobą nawet najbliższych braci, najlepszą odtrutką jest dawkowanie sobie raz albo dwa razy dziennie opowieści o jednostkach, które wytworzyły coś innego niż kolejną porcję jadu, albo inną bombę.

Jakżeż od razu człowiekowi bardziej chce się żyć, gdy przypomni sobie, że oprócz Krystyny Pawłowicz, Nigela Farage’a czy Donalda Trumpa są na tym świecie również takie Dzieci Boże, które coś umieją, wiedzą i potrafią. Ostatnie...

6460

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Fajny przekaz, najlepszy w mieście, wreszcie coś optymistycznego. Czyli nadzieja jeszcze tli się w ludzkości? Potrzeba mi było takich słów. Podziwiam postrzeganie świata Pana Szymona Hołowni. I podziwiam ludzi, którzy mają wspaniałe pomysły i wystarczająco entuzjazmu do ich realizacji.

Kreskówkę w kinie " Gdzie jest Dory" , a następnie rozmowę z dziećmi o ich postrzeganiu fabuły, ... Niebywale relaksujące i pozwalające nabrać dystansu do otaczającej nas rzeczywistości doświadczenia :) przyszłość w dzieciach i młodzieży , szkoda czasu na " spoconych i rozhisteryzowane" , hipokrytów i nepotyzm ..

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]