Reklama

Bóg skuteczny w działaniu

Bóg skuteczny w działaniu

05.10.2010
Czyta się kilka minut
Głównodowodzący siłami zbrojnymi Syrii o imieniu Naaman nie tylko znał się na wojskowości, ale też był święcie przekonany, że dobrze wie, co powinni i jak powinni robić wszyscy pozostali fachowcy.
W

W tym kapłani, bo takim zapewne w jego oczach jawił się prorok Elizeusz. Tymczasem akurat ten lider obcej religii wcale nie zamierzał spełnić oczekiwań Naamana. Wcale nie zachowywał się zgodnie z oczekiwaniami możnego petenta.

Przeciwnie, polecił wykonanie czynności prostej, tak prozaicznej jak kąpiel w Jordanie, takiej tam sobie rzeczułce. Nie było jednak na co czekać, Elizeusz i jego posługa była już jedną z ostatnich, jeśli nie ostatnią deską ratunku. Naaman poszedł za radą proroka i się nie zawiódł, przeciwnie, zyskał więcej, niż się spodziewał zyskać.

Należy też podziwiać uczciwość Syryjczyka. W zderzeniu z rzeczywistością umiał zrezygnować z własnych przekonań i przyznać rację tym, którym tak zdecydowanie się sprzeciwiał. Z faktami się nie dyskutuje, zwłaszcza gdy dotyczą przekonań religijnych.

Mając to wszystko w pamięci...

2100

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]