Reklama

Po drugiej stronie lustra

Po drugiej stronie lustra

11.07.2016
Czyta się kilka minut
Dzisiejsze dzieci żyją w świecie całkowicie niewirtualnym. To nie YouTube jest ich największym problemem.
Zrzuty ekranowe z kanałów youtuberów
P

Paweł, lat 13, był diagnozowany na wszystko. Stwierdzono ADHD, dysleksję i dysgrafię, problemy z utrzymaniem uwagi, nadwrażliwość. Chodził na sesje integracji sensorycznej, biofeedbacku, rozmawiał z psychologiem. Szkołę zmieniał cztery razy – dwa razy wyrzucany ze względu na problemy wychowawcze, dwa razy zabierany przez rodziców, bo mieli poczucie, że syn nie dostaje należytej opieki. Od czterech lat użytkownik YouTube’a, od roku gracz w „Counter-Strike’a”, internetową „strzelankę”.

Dlaczego ogląda filmiki, dlaczego gra? Bo kiedy to robi, nikt go nie poprawia. Być może to jedyna przestrzeń w jego życiu, w której nie słyszy napomnień, nie widzi zaniepokojonych twarzy, nie czuje dezaprobaty otoczenia. Kiedy odchodzi od komputera, wtedy owszem, otacza go to ze zdwojoną siłą. Wyciągnął prosty wniosek: najlepiej nie odchodzić.

Klara, lat 13, youtuberka. Swój kanał założyła...

6507

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]