Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Błaszczak jest w mniejszości

Błaszczak jest w mniejszości

20.08.2018
Czyta się kilka minut
K

Kogo reprezentuje minister Mariusz Błaszczak, który podczas występu w TV Trwam nazywa poznańską Paradę Równości „paradą sodomitów”, a komentując decyzję motorniczych o zdjęciu tęczowych flag z tramwajów powołuje się na naród i Boga: „w narodzie polskim jest pewność tego, że to wszystko, co jest po bożemu skonstruowane, to jest normalne, a jeżeli ktoś próbuje nam narzucić coś, co normalne nie jest, to wtedy spotyka się z oporem”?

Chyba nie lidera PiS, Jarosława Kaczyńskiego, który w 2007 r. deklarował: „Jeżeli chodzi o kwestie gejowskie, wielokrotnie mówiłem, że jestem za tolerancją, a kwestia nietolerancji wobec homoseksualistów to nie jest polski problem, bo to nie jest polska tradycja”. I chyba nie Kościół, który od czasów Jana Pawła II o homoseksualistach mówi z szacunkiem i również apeluje o tolerancję.

Być może reprezentuje jednak partyjny mainstream, np. Krystynę Pawłowicz, która w 2012 r., mówiąc o homoseksualistach, transwestytach i queer, wykrzykiwała: „już tylko policję wołać”. A może chce sprostać elektoratowi, który pisze na Facebooku: „Mnie osobiście obraża ta sytuacja, bo ja z moją kobietą nie obnoszę się z naszą miłością i miłość zboczeńców tak samo nie powinna być pokazywana”.

Nie wiem. Wiem, że sięgając po mowę nienawiści, którą aprobuje niewielki procent Polaków, reprezentuje mniejszość. ©℗

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Anna Goc, fot. Grażyna Makara
Dziennikarka, reporterka, redaktorka działu Kraj „Tygodnika Powszechnego”. Doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracowniczka Instytutu Dziennikarstwa,...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]