Reklama

Björk, „Volta"

Björk, „Volta"

26.06.2007
Czyta się kilka minut
C

Chyba nikt nie dowiódł tak dobitnie, że w świecie muzycznej popkultury jest miejsce na oryginalność, charyzmę i iście awangardowe eksperymenty. Björk zawsze zachwycała artystyczną śmiałością i bezkompromisowością, a jednocześnie potrafiła umiejętnie wykorzystać mechanizmy współczesnego rynku. Miała także nosa do współpracowników i doskonale wyczuwała świeże trendy, anektując je na potrzeby własnej ekspresji.

Na "Volcie" Islandkę wspomagają m.in.: jeden z najmodniejszych producentów Timbaland, jej stary znajomy Mark Bell z LFO czy fenomenalny, ale nadmiernie ostatnio eksploatowany pieśniarz Antony, który wypada tu nieco zbyt manierycznie. Ponadto usłyszeć możemy bogatą sekcję dętą oraz wirtuozów egzotycznych instrumentów - z dobywającym bajeczne dźwięki mistrzem kory Toumanim Diabate czy czarującą grą na chińskiej lutni (pipie) Min Xiao-Fen na czele.

...
2053

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]