Reklama

Björk, „Volta"

26.06.2007
Czyta się kilka minut
C

Chyba nikt nie dowiódł tak dobitnie, że w świecie muzycznej popkultury jest miejsce na oryginalność, charyzmę i iście awangardowe eksperymenty. Björk zawsze zachwycała artystyczną śmiałością i bezkompromisowością, a jednocześnie potrafiła umiejętnie wykorzystać mechanizmy współczesnego rynku. Miała także nosa do współpracowników i doskonale wyczuwała świeże trendy, anektując je na potrzeby własnej ekspresji.

Na "Volcie" Islandkę wspomagają m.in.: jeden z najmodniejszych producentów Timbaland, jej stary znajomy Mark Bell z LFO czy fenomenalny, ale nadmiernie ostatnio eksploatowany pieśniarz Antony, który wypada tu nieco zbyt manierycznie. Ponadto usłyszeć możemy bogatą sekcję dętą oraz wirtuozów egzotycznych instrumentów - z dobywającym bajeczne dźwięki mistrzem kory Toumanim Diabate czy czarującą grą na chińskiej lutni (pipie) Min Xiao-Fen na czele.

...
2053

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]