Reklama

Ładowanie...

Biblia – instrukcja obsługi

06.12.2015
Czyta się kilka minut
W

Weź i czytaj. Staraj się to robić w miarę regularnie – najlepiej codziennie, np. o jednej porze (wtedy, kiedy świat najmniej Cię rozprasza). Nie zastanawiaj się specjalnie, czy Twoja motywacja jest właściwa, gdyż to Cię może odciągnąć od czytania – niech motywacja dojrzewa wraz z wciąganiem się w lekturę. Na horyzoncie – tak niektórzy mówią – jest mistyczne obcowanie ze Słowem Bożym, ale nie stawiaj sobie tak górnolotnego celu, gdyż na pewno się po drodze zniechęcisz.

Staraj się być uważny. Próbuj czytać, jakbyś czytał po raz pierwszy – weź w nawias dotychczasowe osłuchanie się z tekstem biblijnym, bo ono przypomina koleiny, które Cię bezwolnie prowadzą. Bądź otwarty na zaskoczenia, a także na inne emocje (np. wzruszenie czy gniew).

Próbuj odkryć sens zawarty w tekście, a nie w skojarzeniach, które pojawiają się podczas lektury. To podstawowy błąd: mylenie Słowa Bożego...

2228

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]