Reklama

Biblia – instrukcja obsługi

Biblia – instrukcja obsługi

06.12.2015
Czyta się kilka minut
W

Weź i czytaj. Staraj się to robić w miarę regularnie – najlepiej codziennie, np. o jednej porze (wtedy, kiedy świat najmniej Cię rozprasza). Nie zastanawiaj się specjalnie, czy Twoja motywacja jest właściwa, gdyż to Cię może odciągnąć od czytania – niech motywacja dojrzewa wraz z wciąganiem się w lekturę. Na horyzoncie – tak niektórzy mówią – jest mistyczne obcowanie ze Słowem Bożym, ale nie stawiaj sobie tak górnolotnego celu, gdyż na pewno się po drodze zniechęcisz.

Staraj się być uważny. Próbuj czytać, jakbyś czytał po raz pierwszy – weź w nawias dotychczasowe osłuchanie się z tekstem biblijnym, bo ono przypomina koleiny, które Cię bezwolnie prowadzą. Bądź otwarty na zaskoczenia, a także na inne emocje (np. wzruszenie czy gniew).

Próbuj odkryć sens zawarty w tekście, a nie w skojarzeniach, które pojawiają się podczas lektury. To podstawowy błąd: mylenie Słowa Bożego...

2228

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]