Reklama

Bez kokieterii

Bez kokieterii

05.06.2007
Czyta się kilka minut
Łukasz Maciejewski: - Przewodniczy Pani jury polskiego konkursu na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Nie ciągnie Panią w stronę dokumentu?
D

DOROTA KĘDZIERZAWSKA: - Chciałam reżyserować dokumenty, ale zawsze kończyło się na fabule; odzywała się wtedy we mnie dawna nieśmiałość - ludzka, nie artystyczna. Dokument wymaga odwagi i dociekliwości reporterskiej: trzeba wyciągać od bohaterów rzeczy prywatne, a to dla mnie trudne zadanie.

- Ale w szkole filmowej reżyserowała Pani dokumenty. Znając Pani artystyczny charakter pisma, domyślam się, że w dokumencie interesuje Panią raczej kreacja niż weryzm.

- "Agnieszka", etiuda z 1981 r., to moje ulubione dziecko z tamtych lat; drugi dokument - "Początek" - zrobiłam na trzecim roku, na egzaminie dostałam za niego piątkę, ale z filmu nie byłam zadowolona. I nie jestem. Potem do dokumentu nie wracałam.

Uwielbiam "Siedem kobiet w różnym wieku" Krzysztofa Kieślowskiego - film o kobietach, balecie, życiu, ale też o Kieślowskim. Męczą mnie dokumenty, które są zbyt...

6987

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]