Reklama

Benedykt i Lud

Benedykt i Lud

30.05.2006
Czyta się kilka minut
W niedzielę były chwile, gdy wydawało się, że na Błoniach spotkały się dwie osoby: Benedykt XVI i Lud, który przyszedł go słuchać. Jeden nauczyciel i jeden uczeń. Choć z milionem twarzy.
L

Lud narodził się na Błoniach już dzień wcześniej, przed spotkaniem z młodzieżą. Rósł w nocy, by niedzielnym świtem wypełnić hektary krakowskiej łąki. Arteriami przejść między sektorami płynęły barwy flag (polskich, niemieckich, ukraińskich, białoruskich, amerykańskich...), papieskich chorągiewek, akcenty czerni i bieli habitów. Na mokrych po nocnej ulewie Błoniach zapach zdeptanej trawy. Lud suszył ubrania i karimaty po nocnej ulewie, odzyskiwał siły, stawał się coraz głośniejszy. Zaczynał śpiew i udzielał mu się nastrój oczekiwania na spotkanie z nowym nauczycielem. Wspominał słowa Jana Pawła II, odpoczywał po podróży, szukał miejsca.

Lud odczuwał momentami dolegliwości, jak każdy rozwijający się organizm: zatory, gdy nadeszła godzina ósma, moment zamknięcia sektorów; puszczające nerwy, gdy zabraniano przejścia; głuchotę na prośby próbujących dotrzeć do...

6335

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]