Reklama

Bal kostiumowy

Bal kostiumowy

06.07.2010
Czyta się kilka minut
Nadeszła teraz pora zdejmowania kostiumów. Były wśród nich lepsze i gorsze, czyli bardziej śmieszne. Kaczyński objawił się jako polityk delikatny i czuły, mówiący komunały, ale bez inwektyw, przyjaciel sąsiadów zachodnich i wschodnich, zakorzeniony w unijnej Europie, wyciszony i tak lewicowy, że aż mu uschła prawica, ta skrajna. Napieralski przebrał się za gejzer, wybuchający z taką częstotliwością jak Old Faithful w parku Yellowstone. Ostentacyjnie młody, sprężysty, intelektualny, gimnastyczny, szafujący bruderszaftami, tańczący z dzieciątkami, upojony sam sobą jak winem. Pawlak przebrał się za pana Zapominalskiego. Zapomniał, że nie wypada omawiać publicznie nowej koalicji, jeżeli samemu jest się jeszcze w poprzedniej. Tylko Komorowski za nikogo się nie przebierał i był taki jak zawsze. Jedni uważają to za minus, ja - za duży plus.
A

A Polacy to kupują. Polacy kupują wszystko, co ma związek z tak zwaną nowoczesnością (zwłaszcza w USA). Media zaś wmówiły im, że wszelkie wybory na Zachodzie to tylko show, konkurs piękności i dobrze wyreżyserowane widowisko. Więc oni robią, co mogą.

Kłamczuszki

Ciekawe zjawisko objawiło się w tych wyborach. To znaczy istniało już sporo lat, ale w ilości raczej śladowej. Załatwiano je eufemizmem: PiS jest zwykle niedoszacowany w sondażach. Więc mało kto to rozumiał.

Tym razem wystąpiło w całej okazałości. Ogromna liczba badanych ukrywała to, na kogo głosowała. Podawała nazwę innej partii. Ciekawe, dlaczego? Czyżby się tej swojej partii wstydzili?

Oj, kłamczuszki, kłamczuszki!...

Tęsknota

Zwłaszcza w ostatnim tygodniu przed wyborami...

1505

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]