Reklama

Ładowanie...

Artyści, podatki i wsparcie uchodźców

07.09.2020
Czyta się kilka minut
Coraz popularniejsze stają się aukcje sztuki na cele społeczne.
S

Są skuteczne i dają organizacjom szansę prowadzenia działań, na które brakuje funduszy. Przykładem Aukcja Sztuki Refugees Welcome, której czwarta już edycja odbędzie się 13 września, w formie online. Zaczęto ją organizować, gdy rząd PiS-u przestał wspierać pracę na rzecz imigrantów. W ubiegłym roku zebrano ponad 200 tys. zł; organizatorzy liczą, że powtórzą ten sukces. Prace ofiarowali m.in. Paweł Althamer, Miriam Cahn i ­Joanna Rajkowska. Z kolei podczas majowej aukcji Fundacji Razem Pamoja, obecnej m.in. w Kenii i Indonezji, wylicytowano dzieła za ponad 300 tys. zł.

Aukcje czy zbiórki publiczne pełnią też inną rolę: budują legitymizację społeczną dla organizacji i podejmowanych przez nie działań. Nie zastąpią jednak innych źródeł finansowania, w tym oczywiście publicznych. Ważna zatem jest dyskusja: czy władze dysponujące podatkami, czyli środkami zebranymi od wszystkich...

1159

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]