Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Aneks do wojny na górze

Aneks do wojny na górze

04.12.2017
Czyta się kilka minut
Tajne uzupełnienie do raportu WSI to Święty Graal Antoniego Macierewicza i świetny środek do utwardzania elektoratu. Szanse, iż ujrzy kiedyś światło dzienne, są znikome.
Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza i Jana Olszewskiego. Warszawa, 19 marca 2015 r. ADAM CHEŁSTOWSKI / FORUM
J

Jeden egzemplarz trafił do prezydenta. W momencie katastrofy smoleńskiej był w sejfie Lecha Kaczyńskiego – mówi „Tygodnikowi” Jan Olszewski, ówczesny doradca prezydenta, a w latach 1991-92 premier rządu, w którym MSW kierował Antoni Macierewicz. – A co się stało z kopiami? – dopytuję.

– Wszystkie pozostałe egzemplarze aneksu do raportu z likwidacji WSI, które zostały dostarczone premierowi i wicepremierom, trafiły z powrotem do kancelarii tajnej Komisji Weryfikacyjnej w BBN. Tam komisyjnie je zniszczyliśmy. Pilnowałem tego osobiście i spisałem protokół. W tej chwili jedyny egzemplarz jest u prezydenta.

Kopia, której dziesięć lat temu Olszewski nie obrócił w popiół, jest przez publicystów i wiarusów szefa MON nazywana „Świętym Graalem” Antoniego Macierewicza. To on jest twórcą ściśle tajnego aneksu. W dzisiejszej wojnie ministra z Andrzejem Dudą ta historia wraca. Brzmi...

20065

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]