Reklama

Aneks do wojny na górze

Aneks do wojny na górze

04.12.2017
Czyta się kilka minut
Tajne uzupełnienie do raportu WSI to Święty Graal Antoniego Macierewicza i świetny środek do utwardzania elektoratu. Szanse, iż ujrzy kiedyś światło dzienne, są znikome.
Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza i Jana Olszewskiego. Warszawa, 19 marca 2015 r. ADAM CHEŁSTOWSKI / FORUM
J

Jeden egzemplarz trafił do prezydenta. W momencie katastrofy smoleńskiej był w sejfie Lecha Kaczyńskiego – mówi „Tygodnikowi” Jan Olszewski, ówczesny doradca prezydenta, a w latach 1991-92 premier rządu, w którym MSW kierował Antoni Macierewicz. – A co się stało z kopiami? – dopytuję.

– Wszystkie pozostałe egzemplarze aneksu do raportu z likwidacji WSI, które zostały dostarczone premierowi i wicepremierom, trafiły z powrotem do kancelarii tajnej Komisji Weryfikacyjnej w BBN. Tam komisyjnie je zniszczyliśmy. Pilnowałem tego osobiście i spisałem protokół. W tej chwili jedyny egzemplarz jest u prezydenta.

Kopia, której dziesięć lat temu Olszewski nie obrócił w popiół, jest przez publicystów i wiarusów szefa MON nazywana „Świętym Graalem” Antoniego Macierewicza. To on jest twórcą ściśle tajnego aneksu. W dzisiejszej wojnie ministra z Andrzejem Dudą ta historia wraca. Brzmi...

20065

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]