Reklama

Allah akbar

Allah akbar

30.10.2005
Czyta się kilka minut
Niewielu zna ten gest Jana Pawła II. Nie ma go w papieskich biografiach ani w albumach fotograficznych, milczy na jego temat KAI i polska wersja L'Osservatore Romano. To zdumiewające! Wszyscy zachowują się tak, jakby go nigdy nie było.
A

A przecież był. W internecie można nawet znaleźć dokumentującą go fotografię. Wyraźnie na niej widać Jana Pawła II, jak całuje Koran.

***

Papież Wojtyła - uczestnik Soboru, na którym (dokładnie 40 lat temu - 28 X 1965 r.) ogłoszono Deklarację o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich “Nostra aetate" - wszedł do historii chrześcijaństwa także z powodu niezwykłych słów i gestów skierowanych do wyznawców innych religii.

Warto wiedzieć, że te słowa i gesty naraziły go na krytykę katolickich ,,fundamentalistów". Niektórzy - tak jak lefebryści - występowali przeciw niemu jawnie, oskarżając go o herezję i osłabianie wiary (abp Lefebvre nazwał Światowy Dzień Modlitw o Pokój w Asyżu... ,,brzydkością spustoszenia" i ,,namacalnym dowodem fałszywego rozumienia wiary przez Papieża"). Inni - sam słyszałem takie...

5178

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]