Reklama

5 groszy do wyborów

5 groszy do wyborów

03.12.2018
Czyta się kilka minut
Czy Orlen i Lotos próbowały pomóc partii rządzącej osiągnąć lepszy wynik w wyborach samorządowych, obniżając marże na czas kampanii? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada ich cenniki.
W

W odniesieniu do podejrzeń o wystąpieniu nieprawidłowości na rynku paliw w październiku br., UOKiK poinformował, że obecnie prowadzona jest wstępna analiza cen hurtowych i detalicznych oferowanych przez PKN Orlen SA” – potwierdza Ministerstwo Energii w odpowiedzi na interpelację posłanek Aldony Młyńczak i Zofii Czernow z PO. Parlamentarzystki podejrzewają, że Lotos i Orlen „zdecydowały się dopłacać do każdego sprzedanego litra oleju napędowego, aby (...) uniknąć podwyżek cen i jednocześnie – jako dominujące podmioty rynkowe – wpłynąć na to, że inne podmioty rynkowe z sektora paliwowego przyjmą podobne ceny”.

Firma badawcza Reflex podaje, że na stacjach Orlenu i Lotosu tuż przed wyborami litr benzyny 95 kosztował średnio 4 grosze mniej niż u konkurencji. W przypadku diesla różnica wynosiła ok. 5 groszy. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Historyk starożytności, który od badań nad dziejami społeczno–gospodarczymi miast południa Italii przeszedł do studiów nad mechanizmami globalizacji. Interesuje się zwłaszcza relacjami...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]