Reklama

Źródła niewiary

Źródła niewiary

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Narzekamy na jakość rządzących i rzadziej niż w innych krajach chodzimy na wybory. Czy to wyłącznie wina obecnej klasy politycznej? Niekoniecznie.
Badanie "Obywatele i wybory" przeprowadzone przez CBOS na zlecenie Fundacji im. Stefana Batorego fot. sejm.gov.pl | infografika: Zalley
W

W badaniu „Obywatele i wybory” przeprowadzonym przez CBOS na zlecenie Fundacji im. Stefana Batorego (na grupie 977 respondentów) – którego wyniki „Tygodnik” prezentuje jako pierwszy – zapytano Polaków, dlaczego nie głosują i co sądzą o otrzymanej ofercie wyborczej. Okazało się, że większość przyczyn odmowy udziału w wyborach odnosi się do sfery samej polityki, a nie trudności z oddaniem głosu, wynikających z okoliczności losowych, wieku czy ograniczeń fizycznych.
NIE IDĘ GŁOSOWAĆ, BO...
Wśród pięciu najczęściej podawanych przyczyn niegłosowania znalazły się: brak odpowiedniego kandydata lub odpowiedniej partii (18,5 proc.), choroba lub niepełnosprawność (14,2 proc.), niechęć do głosowania (10,2 proc.), brak zainteresowania polityką lub wyborami (9,2 proc.), wreszcie rozczarowanie politykami i/lub rządem (6,8 proc.).
Wiele mówią także odpowiedzi na...

9796

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]