Reklama

Zostali w OFE

Zostali w OFE

04.08.2014
Czyta się kilka minut
Młodzi Polacy okazali się wierni otwartym funduszom emerytalnym.
T

To przede wszystkim 30-latkowie – jak ujawnił ZUS – opowiedzieli się za tym, aby część ich składki emerytalnej nadal trafiała do OFE. W sumie za tym rozwiązaniem opowiedziało się ok. 1,7 mln osób spośród ok. 14 mln uprawnionych do podjęcia takiej decyzji – wynik wyższy od przewidywań, choć oczywiście zdecydowana część społeczeństwa uznała ZUS za bardziej wiarygodnego partnera do wypłaty emerytur kiedyś w przyszłości.
Gest młodych ocalił jednak przed likwidacją część funduszy emerytalnych, mocno okaleczonych ostatnią reformą. Do ich kasy wpływać będzie rocznie ok. 2 mld zł zamiast 12, jak do niedawna. To sprawia, że OFE czekają teraz wielkie zmiany: dojdzie do licznych przejęć i fuzji, być może z korzyścią dla tych, którzy im dziś zaufali. Fundusze mocniej zaczną konkurować między sobą, będą agresywniej pomnażać powierzone im oszczędności i poprawią wyniki. Być może wkrótce...

2154

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]