Reklama

Zobaczyć Benedykta

Zobaczyć Benedykta

28.04.2010
Czyta się kilka minut
Mówi się, że zgromadzeni na konklawe kardynałowie wybrali następcą św. Piotra ks. Hansa Künga. Odpowiedź, której udzielił delegacji Świętego Kolegium, była stanowczo odmowna. "Przestałbym być nieomylny" - wytłumaczył gościom.
K

Kiedy w styczniu 1969 r. Jerzy Turowicz opublikował artykuł "Kryzys w Kościele", wywołało to trzęsienie ziemi, a Ksiądz Prymas publicznie uznał, że to kryzys autora artykułu. Jerzy był obserwatorem przenikliwym i widział, co się z Kościołem dzieje w całym świecie. Był też przekonany, że polski katolik, odcięty od informacji przez żelazną kurtynę, ma prawo wiedzieć więcej niż to, na co mu zezwoli jakakolwiek cenzura. Tymczasem w polskim kościelnym świecie panowało przekonanie, że dla katolików będzie lepiej, jeśli się im oszczędzi przykrych i niepokojących wiadomości np. o Kościele we Francji, Holandii czy gdzie indziej. W trudnej sytuacji, w jakiej żyją, należą się im jedynie wiadomości budujące. A pisanie o kryzysie w Kościele?... Nie daj Panie Boże!

Takie myślenie nie skończyło się z nadejściem epoki swobodnego przepływu informacji. Kiedy w 1999 r....

4077

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]