Reklama

Znak opłatka

Znak opłatka

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Trzymany w ręce jest niepozorny i kruchy, choć może być symbolem rzeczy wielkich i ważnych.
C

Co roku szukam słów dla świątecznej zadumy. Od dawna zastanawia mnie zwłaszcza fragment jednego z czytań liturgicznych przeznaczonych na Boże Narodzenie: "Objawiła się bowiem wszystkim ludziom zbawcza łaska Boga, która wychowuje nas, abyśmy (...) żyli na tym świecie roztropnie, sprawiedliwie i pobożnie, oczekując spełnienia się błogosławionej nadziei i objawienia się chwały naszego wielkiego Boga i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. (...) Objawiła się dobroć i miłość [do ludzi] naszego Zbawiciela, Boga..." (Tt 2, 11-13; 3, 4; przekład ekumeniczny).

Pedagogia łaski

Oczekiwany "wielki Bóg, Zbawiciel" to Bóg dobry i miłujący ludzi, objawiony w Chrystusie. My pozostajemy ludźmi oczekiwania, aż spełni się pedagogia "błogosławionej nadziei". Łaskawość i dobroć Boga wychowują nas i przemieniają. To powód do wielkiej wdzięczności.

...
14005

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]