Reklama

Zmiana

Zmiana

25.05.2010
Czyta się kilka minut
Czy Owidiusz może mieć coś wspólnego z kampanią wyborczą? Oczywiście. Otóż kampania wyborcza to jest taki dziwny okres, w którym kandydat na naszych oczach się zmienia.
R

Robi to stopniowo, i wtedy jest to mniej rażące, albo z dnia na dzień, i wtedy jest to bardzo śmieszne. Np. taki kandydat ma sąsiada, którego bardzo nie lubi. Mówi o nim najgorsze rzeczy, a jeśli ktoś inny jest dla niego uprzejmy, to on go uważa za zdrajcę. I nagle, na samym początku kampanii, on do tego znienawidzonego sąsiada pisze czuły list i odczytuje go publicznie. Taka bardzo głęboka zmiana nazywa się metamorfozą. A kto napisał słynne dzieło "Metamorfozy"? Owidiusz! Voilá!

Ludzkość

W związku z katastrofą 10 kwietnia dziennikarze często wzywali do redakcji lub do studia przedstawicieli władzy i członków komisji, aby ich surowo i dokładnie przesłuchać. Używali przy tym bardzo często zwrotu "ludzie chcą to wiedzieć" albo "ludzie muszą to wiedzieć".

Jacy ludzie? Rozmawiałam z cząstką moich znajomych (...

2489

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]