Reklama

Proroctwo wróżbity

Proroctwo wróżbity

21.08.2006
Czyta się kilka minut
Budzę się w nocy i słyszę szum wody. Z minuty na minutę silniejszy. Wstaję z łóżka, podchodzę do okna ze strachem, że znowu... W ciemnościach widzę zniszczony przez ostatnią powódź ogród. Żadnej wody - cisza. Szum jest w mojej głowie.
Karolina Lodwig z córką /fot. Miłosz Poloch
W

Wielką wodę, która przeszła dziewięć lat temu przez Kotlinę Kłodzką i Dolny Śląsk, nazwano "powodzią tysiąclecia". Może nikt nie powiedział tego głośno, ale każdy, kto przeżył tamten żywioł, pocieszał się, że prawdopodobnie w ciągu następnych 999 lat nie powinno się zdarzyć nic równie niszczycielskiego.

Dwie poziomice

Początek lipca w Krosnowicach, małej miejscowości kilka kilometrów na południe od Kłodzka, był w 1997 r. ciepły. Słońce raz po raz zaciągały chmury, a w Białej Lądeckiej i Nysie Kłodzkiej przybyło wody - tyle że po deszczu w górach to normalne. Inaczej niż dziewięć lat później, w ludziach nie pojawiał się strach, który nie pozwala na czymkolwiek się skupić i zmusza do chodzenia nad rzekę. Teraz, jak tylko dłużej pada deszcz albo spływa śnieg z gór, spotykają się na żelaznym moście - patrzą na Nysę i sprzeczają...

19842

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]