Reklama

Zdrowy sklepik

Zdrowy sklepik

06.09.2015
Czyta się kilka minut
Władza wraz z początkiem roku szkolnego przypomina sobie o otyłych dzieciach. I znów w słusznej walce z przesładzaniem i przesalaniem wszystkiego ktoś wylał dziecko z kąpielą.
Przykładowy zestaw śniadaniowy, który będzie można kupić w sklepiku w SP nr 103 w Warszawie, wrzesień 2015 r. Fot. Jacek Turczyk / PAP
K

Kiście winogron ciążą ku ziemi i kołyszą się na lekkim wietrze jak pełne mleka wymiona krów w drodze powrotnej z łąki. W powiecie Asti już się nie da płynnie jeździć, bo po drogach wloką się traktory z przyczepkami pełnymi skrzynek słodkiego owocu; zamiast trąbić, myślę o moscato, które się z nich zrodzi niebawem. Snując się po ścieżkach Piemontu, cieszę się widokiem tego, co jest zapowiedzią bardzo dobrego rocznika. Teraz tylko nie spaprać niczego w piwnicznym procesie, który oglądany z zewnątrz może się wydać zawiły, ale w słowach winiarzy nie ma cienia wątpliwości. Tylko pewność czekającej harówki.

Dobre wino wymaga nie tylko owocu ze szczególnych parceli, ale i pracy pełnej poświęcenia, tudzież niemile widzianej w nowoczesnym biznesie cnoty pokory. Dopiero respektując daną przez przyrodę i los rzeczywistość, ludzka inwencja może testować granice tego, co się da zmienić; a...

6448

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Trzeba wierzyć, ze przepis pozostanie martwy... I mieć nadzieję, że uśredniony dyrektor/dyrektorka szkoły, bedzie mieć więcej rozsądku niż uśredniony ustawodawca.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]