Reklama

Ładowanie...

Zdrowy sklepik

06.09.2015
Czyta się kilka minut
Władza wraz z początkiem roku szkolnego przypomina sobie o otyłych dzieciach. I znów w słusznej walce z przesładzaniem i przesalaniem wszystkiego ktoś wylał dziecko z kąpielą.
Przykładowy zestaw śniadaniowy, który będzie można kupić w sklepiku w SP nr 103 w Warszawie, wrzesień 2015 r. Fot. Jacek Turczyk / PAP
K

Kiście winogron ciążą ku ziemi i kołyszą się na lekkim wietrze jak pełne mleka wymiona krów w drodze powrotnej z łąki. W powiecie Asti już się nie da płynnie jeździć, bo po drogach wloką się traktory z przyczepkami pełnymi skrzynek słodkiego owocu; zamiast trąbić, myślę o moscato, które się z nich zrodzi niebawem. Snując się po ścieżkach Piemontu, cieszę się widokiem tego, co jest zapowiedzią bardzo dobrego rocznika. Teraz tylko nie spaprać niczego w piwnicznym procesie, który oglądany z zewnątrz może się wydać zawiły, ale w słowach winiarzy nie ma cienia wątpliwości. Tylko pewność czekającej harówki.

Dobre wino wymaga nie tylko owocu ze szczególnych parceli, ale i pracy pełnej poświęcenia, tudzież niemile widzianej w nowoczesnym biznesie cnoty pokory. Dopiero respektując daną przez przyrodę i los rzeczywistość, ludzka inwencja może testować granice tego, co się da zmienić; a...

6448

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]