Reklama

Żale i niepokoje

Żale i niepokoje

03.09.2019
Czyta się kilka minut
Z żalem przyjęliśmy wiadomość, że prezydent Ameryki nie przyjedzie.
Z

Z kompanią tutejszą tworzyłby komplet, a komplety są zawsze łatwiejsze – jak wiadomo – w katalogowaniu. Z kolei z niepokojem przyjęliśmy ostrzeżenie obecnego szefa Kancelarii Premiera, że ścieki warszawskie płyną Wisłą do Krakowa. Dla prawdziwych analityków, ale i fizyków jest to doprawdy złowrogi znak, że w Polsce prócz prawa kodeksowego nie działa też prawo grawitacji. To jest możliwe. Na tle tego typu rewelacji spodziewać się należy rychłego złożenia Ameryce oferty sprzedaży Grenlandii przez Polskę. Całkiem być może, że podczas wizyty wiceprezydenta taki sygnał został do naszych aliantów wysłany. Zaiste wydaje się, że Grenlandia jest nam zbędna. W tej mnogości zdarzeń i fantazji edukacyjnych z pokorą przyjmujemy informację, że lasy amazońskie są wyprodukowane z materiałów ogniotrwałych.

Jeśli idzie o politykę, jesteśmy nie tyle rozżaleni czy zaniepokojeni, ile zdziwieni,...

3351

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

ale zrezygnowaliśmy z opodatkowania amerykańskich gigantów informatycznych. I to za przyjazd tylko viceprezydenta. Może lepiej, że Trump jednak nie przyleciał, bo jakiż to mógłby być rachunek za lot Air Force 1.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]