Reklama

Ładowanie...

Zadanie wykonane

16.09.2008
Czyta się kilka minut
Poświęcona muzyce brytyjskiej Wratislavia udowodniła, że stereotypy pokonywać trzeba nie tylko wobec kulturowych peryferii.
S

Spójrzmy chociażby na "Sen Gerontiusa" Sir Edwarda Legara - oratorium, które zainaugurowało festiwal. Monumentalna partytura, przeznaczona na troje solistów, chór i orkiestrę symfoniczną, uznawana często za gorszą kopię dzieł Wagnera i Ryszarda Straussa, pod batutą Jacka Kaspszyka okazała się kompozycją melodycznie wyrafinowaną, ciekawą harmonicznie, o rozsądnie zakrojonej formie, uważnym rozłożeniu kulminacji, kolorystycznie subtelną, w wyrazie wręcz intymną. Skupione i ciepłe brzmienie coraz lepszych muzyków Filharmonii Wrocławskiej oraz intensywne w barwie quasi-liturgiczne ustępy śpiewaków krakowskiego Chóru Polskiego Radia i Hallé Choir tworzyły świetną bazę dla szlachetnego, ciemnego głosu Jane Irwin, młodzieńczo niewinnego tenora Allana Claytona i mniej zachwycającego Jonathana Lemalu.

Niezgorzej zabrzmiały ody poświęcone świętej Cecylii, patronce...

6737

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]