Reklama

Z sympatią dla niebytu

Z sympatią dla niebytu

11.03.2019
Czyta się kilka minut
Choć śpiewają o nieistnieniu, właśnie zaistnieli na światowym rynku. Gdański zespół Trupa Trupa podpisał kontrakt ze słynną wytwórnią Sub Pop.
ADAM FURTAK
S

Sub Pop jest amerykańską oficyną, która walnie przyczyniła się do popularności grunge’u, wydając nagrania Nirvany, Mudhoney, Soundgarden czy The Afghan Whigs. To niewątpliwie chlubna karta i ważny rozdział w historii muzyki popularnej, choć „brzmienie Seattle” narodziło się już dobre 30 lat temu. Obecna pozycja Sub Popu jest jednak dalej bardzo mocna. To tutaj swoje płyty wydają Fleet Foxes, Father John Misty, Shabbaz Palaces czy Low, których „Double Negative” był jednym z najwyżej ocenianych albumów ubiegłego roku.

Co ciekawe, nim Trupa Trupa podpisała z nimi kontrakt i zaczęła odnosić sukcesy za granicą, nie miała większego dorobku w Polsce. Zespół grywał tu niewiele koncertów, nie zdobywał nominacji do branżowych nagród (o laurach nie wspominając), a swoje pierwsze albumy wydawał własnym sumptem. Gitarzysta i wokalista Trupy Trupa Grzegorz Kwiatkowski wyznaje, że jego...

10067

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]