Reklama

Z Bogiem trzeba inaczej

Z Bogiem trzeba inaczej

05.06.2012
Czyta się kilka minut
Patrząc na Jezusa, na jego sposób myślenia i postępowania jako Syna Bożego, widzimy, że Bóg Biblii jest ogromnie rozmowny.
N

Na wszelkie sposoby próbuje dogadywać się z każdym, również wtedy, gdy człowiek przychodzi do Niego z zamiarem wykorzystania Go, skompromitowania, a nawet zabicia. Jezus, podobnie jak Jego Ojciec, zawsze szuka sposobności, by w tych, którzy Go atakują, obudzić rozum, sumienie, serce. Wcale nie zraża się tym, że uczeni w Piśmie nazywają Go Belzebubem, a więc w żywe oczy kpią z Jezusa, jako że to przezwisko, na język polski tłumaczone jako „szatan”, wywołuje bardzo nieprzyjemne skojarzenia, o których trudno pisać w gazecie czy mówić na ambonie. W każdym razie uczeni w Piśmie chcą Jezusa w oczach innych ośmieszyć. Jezusa jednak te niecne zabiegi nie oburzają, nie reaguje gniewem, który z łatwością można by zrozumieć i usprawiedliwić. Przeciwnie, nie zwraca na te zaczepki uwagi, nie obchodzą Go, gdyż dobrze pamięta, co radził innym ludziom, tym, którzy znajdą się w podobnym położeniu: „...

3181

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]