Reklama

Wzorowy bandyta

Wzorowy bandyta

15.05.2012
Czyta się kilka minut
Zwrot w sprawie zabójstwa gen. Papały może pogrzebać instytucję świadka koronnego. Dziś prokuratura wierzy, że za spust pociągnął „Patyk”, jeden z 99 aktualnych „koronnych”. Śledczy uznali za bardziej wiarygodne zeznania innego skruszonego bandyty.
P

Pierwsi o zatrzymaniu nowych podejrzanych o zabójstwo byłego komendanta głównego policji poinformowali dziennikarze śledczy TVN.

– Zamarłem, gdy usłyszałem, że wśród zatrzymanych jest „Patyk”. Ten pseudonim zniszczył mi życie. Najpierw straciłem wolność, potem pracę w policji, a wreszcie rodzinę. Z młodego i zdolnego oficera stałem się wrakiem – mówi były komisarz w pionie kryminalnym stołecznej policji.

To jeden z siedmiu policjantów, którzy zostali skazani za korupcję w oparciu o zeznania Igora Ł. „Patyka”. Bo zanim ten zaczął mówić o zabójstwie komendanta głównego, sąd przyznał mu w 2000 r. status świadka koronnego na wniosek śląskich prokuratorów. Zaproponowali układ: wsypie policjantów, którzy za łapówki przymykali oko na kradzieże aut, i urzędników pomagających rejestrować samochody. W zamian państwo odpuści mu kilkaset kradzieży, zapewni bezpieczeństwo i pensję...

15946

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]