Reklama

Ładowanie...

Wzorowy bandyta

15.05.2012
Czyta się kilka minut
Zwrot w sprawie zabójstwa gen. Papały może pogrzebać instytucję świadka koronnego. Dziś prokuratura wierzy, że za spust pociągnął „Patyk”, jeden z 99 aktualnych „koronnych”. Śledczy uznali za bardziej wiarygodne zeznania innego skruszonego bandyty.
P

Pierwsi o zatrzymaniu nowych podejrzanych o zabójstwo byłego komendanta głównego policji poinformowali dziennikarze śledczy TVN.

– Zamarłem, gdy usłyszałem, że wśród zatrzymanych jest „Patyk”. Ten pseudonim zniszczył mi życie. Najpierw straciłem wolność, potem pracę w policji, a wreszcie rodzinę. Z młodego i zdolnego oficera stałem się wrakiem – mówi były komisarz w pionie kryminalnym stołecznej policji.

To jeden z siedmiu policjantów, którzy zostali skazani za korupcję w oparciu o zeznania Igora Ł. „Patyka”. Bo zanim ten zaczął mówić o zabójstwie komendanta głównego, sąd przyznał mu w 2000 r. status świadka koronnego na wniosek śląskich prokuratorów. Zaproponowali układ: wsypie policjantów, którzy za łapówki przymykali oko na kradzieże aut, i urzędników pomagających rejestrować samochody. W zamian państwo odpuści mu kilkaset kradzieży, zapewni bezpieczeństwo i pensję...

15946

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]