Reklama

Przestępstwo urzędnicze

Przestępstwo urzędnicze

08.04.2013
Czyta się kilka minut
Takich historii było i będzie jeszcze wiele. Wynikają z braku wiedzy lub wręcz złej woli prokuratury. I z bezkarności polskich urzędników.
Przemysław Sadowski w „Układzie zamkniętym” Ryszarda Bugajskiego Fot. Krzysztof Kowalski / KINO ŚWIAT
L

Losy Pawła Reya i Lecha Jeziornego, biznesmenów wyciągniętych nad ranem z łóżek, przez dziewięć miesięcy przetrzymywanych w więzieniu, przez siedem lat oskarżonych o działanie na szkodę Krakowskich Zakładów Mięsnych, a następnie oczyszczonych z wszelkich zarzutów – były na tych łamach opisywane kilkakrotnie. Ich życie zawodowe i prywatne legło w gruzach, firma, którą prowadzili, upadła, a jej kilkuset pracowników straciło pracę. Oskarżający ich prokurator tymczasem nie poniósł konsekwencji. Ile było podobnych historii? Skąd się biorą i co się dzieje z popełniającymi błędy urzędnikami i śledczymi?

SZCZĄTKOWE DANE
Pouczająca jest już sama próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy prokuratorzy i urzędnicy są rzeczywiście w Polsce bezkarni. Najpierw próbuję w Prokuraturze Generalnej, która nadzoruje pracę armii ponad 6 tys. polskich oskarżycieli....

11484

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]