Reklama

Wypadek przy pracy

Wypadek przy pracy

14.11.2006
Czyta się kilka minut
Benedykt XVI pokazał, że nie zamierza retuszować rzeczywistości i ukrywać słabych stron funkcjonowania Kurii Rzymskiej. Potwierdził w ten sposób, że przede wszystkim zależy mu na jawności, przejrzystości i wiarygodności działań Kościoła.
P

Po raz pierwszy w historii "L'Osservatore Romano" cały jednodniowy nakład tego watykańskiego dziennika poszedł na przemiał. W wydaniu z 8 listopada wydrukowano bowiem tekst przedstawiony jako przemówienie Benedykta XVI do biskupów szwajcarskich przybyłych do Rzymu z wizytą "Ad limina apostolorum". Okazało się, że tekst przygotowany dla Papieża przez Sekretariat Stanu nie został przez Benedykta XVI wygłoszony.

Jak doszło do nieporozumienia, wyjaśnił na łamach "Il Giornale" watykanista Andrea Tornielli. Wizyta biskupów szwajcarskich pierwotnie została zaplanowana na luty 2005 r. Sekretariat Stanu przygotował wówczas szkic przemówienia dla Jana Pawła II. Przebywający już w tedy w szpitalu chory Papież nie spotkał się jednak z biskupami ani nawet nie zapoznał się z owym szkicem. Kiedy w związku z niezrealizowaną wizytą biskupi szwajcarscy ponownie mieli przybyć...

5394

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]