Reklama

Lub radiostacje?

Lub radiostacje?

11.12.2005
Czyta się kilka minut
Na początku wydawało się, że ktoś ocenzurował Papieża. Teraz wiadomo, że Benedykta XVI należy czytać - jak Jana Pawła II - z wielką uwagą.
2

26 listopada, Watykan. Papież wygłasza przemówienie do biskupów z Polski, którzy przybyli z tradycyjną, powtarzaną co pięć lat wizytą ad limina Apostolorum.

Godzina 12.56. Katolicka Agencja Informacyjna zamieszcza pełny tekst papieskiego przemówienia. Punkt piąty dotyczy ewangelizacji kultury oraz mediów. O katolickich rozgłośniach i kanałach telewizyjnych Benedykt XVI miał powiedzieć: “Niech głoszą Bożą prawdę, uwrażliwiając współczesny świat na dziedzictwo wartości chrześcijańskich, niech ich głównym celem będzie zbliżanie wiernych do Chrystusa, budowanie wspólnoty Kościoła w duchu poszukiwania prawdy, miłości, sprawiedliwości i pokoju".

Godzina 14.51. Depesza sygnowana przez niemiecką KNA. Agencja podkreśla, że Papież nie wspomniał wprost o Radiu Maryja. W tym kontekście donosi jednak, że Benedykt XVI przestrzegł nadawców, iż muszą “...

9052

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]