Reklama

Wygrała muzyka, przegrał teatr

Wygrała muzyka, przegrał teatr

13.01.2009
Czyta się kilka minut
Jeśli ma się tak wybitnych solistów jak Aleksandra Kurzak i Marco Vinco, nawet mierne inscenizacyjnie przedstawienie zyska blask. Tylko co się stanie z wrocławskim "Weselem Figara", gdy śpiewacy powrócą do Nowego Jorku, Londynu i Mediolanu?
O

Od dawna na polskich scenach operowych nie słychać było tak znakomitego Mozartowskiego duetu. Aleksandra Kurzak jako Zuzanna i urodzony w Weronie Marco Vinco w partii Figara wprowadzili na scenę wokalnego ducha najwyższej próby. I choć sopranistka w początkowych frazach zmagała się jeszcze z niedawną niedyspozycją, a i włoski solista potrzebował chwili na wejście w rolę, ich błyskotliwa interpretacja zachwyciła bez reszty. Z wdziękiem operując perlistym sopranem i aksamitnym basem, artyści bawili się muzyką Salzburczyka. W ariach ze swobodą rozwijali i z dbałością zamykali frazy, lekko pokonywali karkołomne figuracje, w ansamblach naturalnie budowali misterne dźwiękowe relacje, w recytatywach wzbijając się w niedostępne powszechnie rejony dramaturgicznej świadomości.

Kurzak i Vinco, którzy marsz na światowe sceny rozpoczęli dekadę temu od "Wesela Figara"...

4156

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]