Reklama

Wycieczka błędów statystycznych

Wycieczka błędów statystycznych

22.05.2017
Czyta się kilka minut
Moja córka Jadwinia była na klasowej wycieczce w stolicy, wycieczce wielce pouczającej.
J

Jechała autokarem po Warszawie i cały czas nic nie było widać, bo drzewa zasłaniały. Najwidoczniej nie przejeżdżała pod Ministerstwem Środowiska.

W Centrum Nauki Kopernik Jadwinia zrobiła sobie test, ile procent głosów w wyborach zgromadziłaby wyznając poglądy, które wyznaje. Wyszło jej cztery procent. Koleżankom i kolegom też wyszło mniej więcej po cztery procent, tylko że skrajnie inne.

Następnie Jadwinia z koleżeństwem udali się dalej, gdzie był piasek na płycie metalowej, i w zależności od zmiany częstotliwości drgań tworzyły się różne wzory. Częstotliwość drgań nie daje się przewidzieć. Później postrzelali sobie prądem. Jesteś elektrolitem, więc promień przez ciebie przechodzi. A Jadwinia tak strzeliła koleżankę prądem, że płomień powstał.

Moja córka Marysia też była w stolicy, na innej klasowej wycieczce. W Centrum Nauki Kopernik Marysia dmuchała w...

4027

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]