Reklama

Wszyscy się go bali

Wszyscy się go bali

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Szaweł, „gdy przybył do Jerozolimy, starał się przyłączyć do uczniów, ale wszyscy bali się go, nie wierząc, że jest uczniem”.
N

Na szczęście dla niego – i dla nas – na odwagę zaufania Szawłowi zdobył się Barnaba, który „przyszedł z nim do apostołów i opowiedział im o tym, jak to w drodze Szaweł widział Pana, który przemówił do niego, i z jakim zapałem nauczał w Damaszku w imię Jezusa”. Nie na ładne oczy Barnaba zaufał Szawłowi. Z Damaszku przyszły Apostoł Narodów ledwie uszedł z życiem. Tylko dzięki chytremu wybiegowi udało się go uratować. Szaweł, opuszczając szeregi współwyznawców, których zażarcie bronił, i przechodząc do znienawidzonego przez siebie i innych obozu, zrobił, co mógł najlepszego. Zanim się to stało, Szaweł najpierw „widział Jezusa”. To właśnie zmieniło jego wiarę.

O tym, dlaczego tak się dzieje, pisze Leszek Kołakowski: „To w Jezusie znajduję Boga, nie dlatego, że akceptuję takie czy inne twierdzenie teologiczne, które wypowiedział, ale dlatego, że decyduję się iść za Jego wezwaniem....

3031

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]